O nás

Vyměnit plastový sáček za látkový, odmítnout brčko, nebo nosit vodu ve vlastni lahvi. I takhle malé věci dokáží udělat rozdíl.

Až když jsme začaly plasty postupně omezovat, teprve tehdy jsme si uvědomily, o jaké množství se jedná a kolik plastu se denně úplně zbytečně vyhodí do koše. O to horší ještě bylo uvědomění, že jsme všichni do kupovaní plastu nuceni. Přes běžné zboží v obchodě, nápoje, až ke kosmetice, každá sebemenší věc je dnes zabalená nebo vyrobená z plastu. Tohle zjištění nás přinutilo ke změně. Vše začalo na letní dovolené. Bylo září 2018 a my, mama na mateřské a bývala letuška, dnes vášnivá cestovatelka, jsme udělaly své první neplastové předsevzetí. Tohle předsevzetí bylo našim prvním krokem na cestě za životem bez plastu. Stále máme co zlepšovat, ale hádejte co? Milujeme to.

Nakupovat věci bez plastu často znamená lovit ve vodách, ve kterých jste nikdy nelovili. Pro nás to znamenalo především vyměnit balené velkoobchodní produkty za ty lepší, často zdravější, čerstvější či kvalitnější od malých dodavatelů. Podpora malých prodejců, výrobců a lidí, co dělají tuto práci s láskou a úctou k naší Planetě už pak byla jen třešnička na dortu. Bylo to znamení, že naše rozhodnutí je správné.

Sehnat věci nezabalené do plastu zdaleka není tak jednoduché a pohodlné jako koupit ty plastové, ale nevzdat to a stát si za svým je pro nás opravdu výzva. Stojí to čas a často i peníze navíc, ale radost z dosaženého výsledku je zaručena. A my jsme se rozhodly tuto radost sdílet.

Naším cílem je přiblížit vám produkty, které jsou na světovém trhu běžně k dostání, ale v České republice chybí. Jedná se o kvalitní, přírodní, často ručně vyráběné nebo etické produkty, které u nás jen tak nenajdete a za jejichž kvalitou si stojíme. Všechny je osobně používáme.

 

Vítejte na stánkách Lowaste!

Kontakt

LOWASTE


Sokolovská 2497
767 01 Kroměříž

+420 739 671 401
info@lowaste.cz

IČ: 05033691